Еkскурзије
Разред Релација Трајање

I

Лазаревац, Београд – Калемегдан (обилазак тврђаве), Зоолошки врт (посета и обилазак), посета и гледање представе у неком од дечјих позоришта (Пуж, Бошко Буха, Душко  Радовић,...), Ада Циганлија (боравак, вожња возићем, слободне активности), Лазаревац.

II

Лазаревац-Београд: Коњички клуб “Полицајац“, Калемегдан – „Дино парк“, споменик Победнику (вожња возићем по Калемегдану), Музеј илузија, Авала (улазак у торањ и панорамско разгледање ), Лазаревац

III

Лазаревац, Мишарско поље -музеј, Шабац (Народни музеј, тврђава, пешачка зона), Засавица - Специјалан резерват природе (обилазак бродом), Пећинци (Музеј хлеба), Лазаревац

IV

Лазаревац, Аранђеловац (Народни музеј), пећина Рисовача, Опленац (црква и музеј Кућа Краља Петра, Виноградарева кућа, Карађорђев град ), Орашац - музејска поставка и Марићевића јаруга, Аранђеловац (градски парк), Лазаревац.

V

Лазаревац –– Бранковина (обилазак и посета)-Ваљево ( посета Народном музеју и Муселимовом конаку ) – Троноша (посета манастира) – Тршић ( посета и обилазак Вукове куће)– Лазаревац

VI

Први дан:  Лазаревац – Жича – Врњачка Бања (обилазак центра, Јапанског врта, Римског извора...) – Врњачка Бања (ноћење и диско вече)

Други дан : Врњачка Бања – Крушевац (посета Лазарици, посета Народном музеју, посета Музеју Милића од Мачве..) – манастир Љубостиња – Врњачка бања (ручак и слободно време) – Лазаревац

2 дана

VII

Лазаревац  – Палић (посета Зоо врту)—Суботица (посета Градској кући, посета ергели) - Нови Сад (обилазак, диско вече, ноћење) – Петроварадин (обилазак и посета музеју) -  Сремски Карловци (посета Гимназији) - манастир Крушедол (посета) - Лазаревац

2 дана

VIII

Први дан: Лазаревац-Виминацијум (посета)-Лепенски вир (посета) - Кладово (диско вече, ноћење).

Други дан:  ХЕ Ђердап (посета и обилазак хидроелектране) - Неготин (посета музеју Крајине, куће Стевана Мокрањца и музеја Хајдук Вељка) – Гамзиграда (посета археолошком налазишту Феликс Ромулијана) – Ниш (ноћење и диско вече)

Трећи дан:  обилазак Ниша (посета Ћеле куле, посета Медијани, посета Црвеном крсту) - обилазак нишке тврђаве - Лазаревац.

3 дана

Настава у природи