Background-image
Прва основна школа у Лазаревцу
Tакмичења у школској 2015/2016:
Погледајте: Календар такмичења и смотри основних школа за шк.2016/2017.
Тесла Инфо Куп
Кенгур без граница
Такмичења у школској 2015/2016. години
Такмичења у школској 2014/2015. години
Такмичења у школској 2013/2014. години

Резултати републичког нивоа ИНФОС такмичења

На републичком нивоу такмичења ИНФОС - Информатичка олимпијада основаца остварени су следећи резултати:

Ученик   Награда   Наставник
Живковић Сара    VII-4           I    Слађана Маченовски
Топаловић Јован VIII-3         II Слађана Маченовски

Републичко такмичење - Књижевна олимпијада

На републичком такмичењу Књижевна олимпијада Бојана Зарић је освојила 5. место.


Програмер Јуниор 2017 - финале

Ученице VII-2 одељења наше школе Сандра Којадиновић и Татјана Мартиновићсу у финалу таакмичења Програмер Јуниор 2017, освојиле 3. место.


Градско такмичење из биологије

На Градском такмичењу из биологије Костадиновић Ђорђе 83 је освојио 2.место.


Резултати окружног нивоа ИНФОС такмичења

На окружном нивоу такмичења ИНФОС - Информатичка олимпијада основаца остварени су следећи резултати:

Ученик Награда Пласман Наставник
Топаловић Јован    VIII-3   II (80 поена)     на Републичко такмичење      Слађана Маченовски
Живковић Сара VII-4 II (80 поена) на Републичко такмичење Слађана Маченовски

Резултати Кенгур такмичења

На финално такмичење "Кенгур без граница" пласирали су се:

Михаило Радовановић           IV-3       I награда
Михаило Ђурђевић IV-1 III  награда

Похвале су освојили:

Вања Зарић II-2
Јелисавета Стајчић            IV-3
Огњен Дробњак IV-1
Дуња Дубока IV-2
Борис Марјановић IV-3
Мина Томовић V-1

HIPPO такмичење

У категорији Hippo1, у други круг такмичења (полуфинале), пласирали се Михаило Ђурђевић, ученик разреда 4-1 и Ирина Ћуковић ученица 5-1 разреда.


Резултати градског такмичења из српског језика и језичке културе

Градско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 9.4.2017.године у ОШ „Милан Ђ.Милићевић“ у Београду. Две ученице петог разреда наше школе учествовале су на овом такмичењу и постигле следеће резултате:

Ирина Ћуковић V - 1       наставник: Мирослав Рабреновић Ранг: I
Дуња Рожа V - 1 наставник: Мирослав Рабреновић Ранг: II

Програмер Јуниор 2017

Ученице VII-2 одељења наше школе Сандра Којадиновић и Татјана Мартиновић, избориле су пласман на финално такмичења Програмер Јуниор 2017, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду.


Дан франкофоније

У оквиру пројекта које организује Француски институт и удружење професора француског језика за основне школе поводом Дана франкофоније, Вељко Јанковић ученик 6-1 освојио је друго место у категорији за пети и шести разред.


Oкружно такмичење из математика

На Окружном такмичењу из математике које је одржано 25. марта 2017. у ОШ " 20. октобар" на Новом Београду, учествовало је 11 ученика наше школе од 25 из целе општине. Ево најбољих резултата наших ученика:

Дуња Дубока IV-3 I награда   
Огњен Дробњак     IV-1    I награда
Мина Томовић V-1 похвала
Барбара Марковић   VIII-3   похвала

Oкружно такмичење - Књижевна олимпијада

Окружно/градско такмичење Књижевна олимпијада одржано је у суботу, 1.априла 2017.године у  ОШ „Исидора Секулић”  у Београду. Из наше школе учествовало је 6  ученицa: Нађа  Бајић и Смиљана Рајшић из седмог разреда, Емилија Станишић, Бојана Зарић, Слађана Остојић, Тара Спасојевић и Теодора Мирић из осмог разреда. Најбоље резултате постигле су:

Нађа Бајић VII-4 16 бодова III место    Биљана Радосављевић
Бојана Зарић     VIII-2    19 бодова     I место Зорана Вуковић

Бојана Зарић остварила је пласман на републичко такмичење.


Резултати Градског такмичења из француског језика

Бојана Зарић ученица 8-2 освојила је 2. место на Градском такмичењу из француског језика и пласирала се на Републичко такмичење.


Резултати окружног такмичења из географије

У недељу, 26. марта 2017. године шест ученика наше школе су у пратњи њихових наставница Милене Миловановић и Јелене Томић учествовали на Градском такмичењу из географије у ОШ “Бора Станковић”на Бањици.

Остварени су следећи резултати:

Седми разред Осми разред
Урош Ђурђевић I место Богдан Бајевић II место
Смиљана Рајшић II место Ана Кртинић III место
Иван Милојевић III место
Страхиња Радичевић III место          

На Републичко такмичење у Шапцу, 7. маја 2017. пласирао се Урош Ђурђевић, наставник-метор Милена Миловановић.


Резултати општинског такмичења из српског језика и језичке културе

Општинско такмичењ из српског језика и језичке културе одржано је 18. марта у ОШ Дуле Караклајић. На окружно (градско) такмичење пласирале су се:

Дуња Рожа V - 1 II место наставник: Мирослав Рабреновић
Ирина Ћуковић     V - 1 III место      наставник: Мирослав Рабреновић

Резултати школског нивоа ИНФОС такмичења

На школском нивоу такмичења ИНФОС - Информатичка олимпијада основаца остварени су следећи резултати:

Ученик Награда Пласман Наставник
Топаловић Јован    VIII-3   II (85 поена)     на Окружно такмичење      Слађана Маченовски
Живковић Сара VII-4 II (85 поена) на Окружно такмичење Слађана Маченовски

Резултати пштинског такмичења из географије - 7.разред

Резултати општинског такмичења из географије - 8.разред


Резултати општинског такмичења из програмирања

На општинском такмичењу из програмирања нашу школу су представљала два ученика и постигла следеће резултате:

Топаловић Јован   VIII - 3    I место пласман на Регионално     наставник: Слађана Маченовски
Матић Огњен V - 4 II место     пласман на Регионално наставник: Слађана Маченовски
 

Резултати општинског такмичења Књижевне олимпијаде

Из наше на окружно (градско) такмичење школе пласиралe су се:

Ученик Бодови Освојено место Наставник
VII разред:
Нађа Бајић VII - 4 19 I место Биљана Радосављевић
Смиљана Рајшић VII - 2 16 III место Мирослав Рабреновић
VIII разред:
Тара Спасојевић VIII - 3 17 II место Соња Марјановић
Бојана Зарић VIII - 2 16 III место Зорана Вуковић
* Слађана Остојић VIII - 3 Соња Марјановић

* Директан пласман на основу резултата постигнутих на прошлогодишњем републичком такмичењу


Прелиминарни резултати општинског такмичења из математике

Коначни резултати општинског такмичења из математике

Општинског такмичења из математике - награде

Општинског такмичења из математике - пласман на Градско


Државни ниво "Дабар" такмичења

Ученица V-3 одељења   Биљана Богићевић је, у пратњи своје наставнице информатике Слађане Маченовски учествовала на државном нивоу међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености под називом "Дабар". У конкуренцуји од 105 такмичара Биљана је освојила високо 17. место ​и била носилац Бронзаног одличјаВише о овом догађају прочитајте овде...


Резултати општинског такмичења из хемије


Резултати општинског такмичења из страних језика


Резултати школског такмичења из биологије

V разред:
1.  Максим Мумовић V - 1 93 (општинско) 
2.  Ирина Ћуковић V - 1 89 (општинско) 
3.  Мина Томовић V - 1 87 (општинско) 
4. Анђела Поповић V - 1 84 (општинско) 
5. Марија Петровић V - 4 78
6, Огњен Остојић V - 5 78
7. Николина Милошевић V - 5 76
8, Марија Марковић V - 1 75
9. Дуња Рожа V - 1 73
10. Лана Миливојевић V - 5 71
11. Петар Планић V - 1 70
12. Катарина Ђурић V - 1 70
13. Лука Дашић V - 5 69
14. Стеван Марковић V - 5 67
15. Милица Мишковић V - 5 65
VII разред:
1.   Нина Марјановић VII - 1    100 (општинско) 
2.  Сара Живковић VII - 4 92 (општинско) 
3.  Урош Ђурђевић VII - 2 90 (општинско) 
4.  Татјана Мартиновић VII - 2 87 (општинско) 
5.  Смиљана Рајшић VII - 2 86
6.  Невена Јевтић VII - 1 82
7.  Нађа Бајић VII - 4 80
8. Лена Николић VII - 2 72
9. Сара Гојаковић VII - 2 72
10. Милица Јањевић VII - 2 70
11. Данило Семерад VII - 2 68
12. Иван Милојевић VII - 1 62
13. Бојана Гавриловић VII - 4 56
VI разред:
1.  Чоловић Ксенија VI - 1 I место
2.  Бранковић Ана VI - 4 II место
3.  Ћеранић Милица VI - 4 III место
4. Петровић Матеја VI - 3 III место
5. Вучковић Александра VI - 1
6. Јанковић Вељко VI - 1
VIII разред:
1.   Мирић Теодор VIII - 4    I место
2.  Димитријевић Ђорђе VIII - 4 II место
3.  Костадиновић Ђорђе VIII - 3 III место
4.  Милетић Војислав VIII - 4 III место
5.  Спасић Димитрије VIII - 4
6.  Мумовић Ђорђе VIII - 4
7.  Новаковић Василије VIII - 1

Резултати школског такмичења из српског језика и језичке културе

V разред:
1.  Дуња Рожа V - 1
2.  Милица Ратковић V - 4
3. Миња Томовић V - 1
4. Ирина Ћуковић V - 1
5. Катарина Ђурић V - 1
VI разред:
1.   Николина Ђурђевић VI - 4   
2.  *Ђурђа Милићевић VI - 2
3.  *Ленка Милићевић VI - 2
4.  *Александар Рабреновић VI - 2
5.  *Наталија Благић VI - 3
6.  Теодора Јовичић VI - 3
7.  Ана Новаковић VI - 1
8. Катарина Марковић VI - 4
9, Ана Бранковић VI - 4
VII разред:
1. Смиљана Рајшић VII - 2
2, Нина Марјановић VII - 1
3, Анђа Мартиновић