Background-image
Прва основна школа у Лазаревцу
Tакмичења у школској 2015/2016:
Погледајте: Календар такмичења и смотри основних школа за шк.2016/2017.
Тесла Инфо Куп
Кенгур без граница
Такмичења у школској 2015/2016. години
Такмичења у школској 2014/2015. години
Такмичења у школској 2013/2014. години

Градско такмичење из биологије

На Градском такмичењу из биологије Костадиновић Ђорђе 83 је освојио 2.место.


Резултати окружног нивоа ИНФОС такмичења

На окружном нивоу такмичења ИНФОС - Информатичка олимпијада основаца остварени су следећи резултати:

Ученик Награда Пласман Наставник
Топаловић Јован    VIII-3   II (80 поена)     на Републичко такмичење      Слађана Маченовски
Живковић Сара VII-4 II (80 поена) на Републичко такмичење Слађана Маченовски

Резултати Кенгур такмичења

На финално такмичење "Кенгур без граница" пласирали су се:

Михаило Радовановић           IV-3       I награда
Михаило Ђурђевић IV-1 III  награда

Похвале су освојили:

Вања Зарић II-2
Јелисавета Стајчић            IV-3
Огњен Дробњак IV-1
Дуња Дубока IV-2
Борис Марјановић IV-3
Мина Томовић V-1

HIPPO такмичење

У категорији Hippo1, у други круг такмичења (полуфинале), пласирали се Михаило Ђурђевић, ученик разреда 4-1 и Ирина Ћуковић ученица 5-1 разреда.


Резултати градског такмичења из српског језика и језичке културе

Градско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 9.4.2017.године у ОШ „Милан Ђ.Милићевић“ у Београду. Две ученице петог разреда наше школе учествовале су на овом такмичењу и постигле следеће резултате:

Ирина Ћуковић V - 1       наставник: Мирослав Рабреновић Ранг: I
Дуња Рожа V - 1 наставник: Мирослав Рабреновић Ранг: II

Програмер Јуниор 2017

Ученице VII-2 одељења наше школе Сандра Којадиновић и Татјана Мартиновић, избориле су пласман на финално такмичења Програмер Јуниор 2017, које организују Друштво математичара Србије и Рачунарска гимназија у Београду.


Дан франкофоније

У оквиру пројекта које организује Француски институт и удружење професора француског језика за основне школе поводом Дана франкофоније, Вељко Јанковић ученик 6-1 освојио је друго место у категорији за пети и шести разред.


Oкружно такмичење из математика

На Окружном такмичењу из математике које је одржано 25. марта 2017. у ОШ " 20. октобар" на Новом Београду, учествовало је 11 ученика наше школе од 25 из целе општине. Ево најбољих резултата наших ученика:

Дуња Дубока IV-3 I награда   
Огњен Дробњак     IV-1    I награда
Мина Томовић V-1 похвала
Барбара Марковић   VIII-3   похвала

Oкружно такмичење - Књижевна олимпијада

Окружно/градско такмичење Књижевна олимпијада одржано је у суботу, 1.априла 2017.године у  ОШ „Исидора Секулић”  у Београду. Из наше школе учествовало је 6  ученицa: Нађа  Бајић и Смиљана Рајшић из седмог разреда, Емилија Станишић, Бојана Зарић, Слађана Остојић, Тара Спасојевић и Теодора Мирић из осмог разреда. Најбоље резултате постигле су:

Нађа Бајић VII-4 16 бодова III место    Биљана Радосављевић
Бојана Зарић     VIII-2    19 бодова     I место Зорана Вуковић

Бојана Зарић остварила је пласман на републичко такмичење.


Резултати Градског такмичења из француског језика

Бојана Зарић ученица 8-2 освојила је 2. место на Градском такмичењу из француског језика и пласирала се на Републичко такмичење.


Резултати окружног такмичења из географије

У недељу, 26. марта 2017. године шест ученика наше школе су у пратњи њихових наставница Милене Миловановић и Јелене Томић учествовали на Градском такмичењу из географије у ОШ “Бора Станковић”на Бањици.

Остварени су следећи резултати:

Седми разред Осми разред
Урош Ђурђевић I место Богдан Бајевић II место
Смиљана Рајшић II место Ана Кртинић III место
Иван Милојевић III место
Страхиња Радичевић III место          

На Републичко такмичење у Шапцу, 7. маја 2017. пласирао се Урош Ђурђевић, наставник-метор Милена Миловановић.


Резултати општинског такмичења из српског језика и језичке културе

Општинско такмичењ из српског језика и језичке културе одржано је 18. марта у ОШ Дуле Караклајић. На окружно (градско) такмичење пласирале су се:

Дуња Рожа V - 1 II место наставник: Мирослав Рабреновић
Ирина Ћуковић     V - 1 III место      наставник: Мирослав Рабреновић

Резултати школског нивоа ИНФОС такмичења

На школском нивоу такмичења ИНФОС - Информатичка олимпијада основаца остварени су следећи резултати:

Ученик Награда Пласман Наставник
Топаловић Јован    VIII-3   II (85 поена)     на Окружно такмичење      Слађана Маченовски
Живковић Сара VII-4 II (85 поена) на Окружно такмичење Слађана Маченовски

Резултати пштинског такмичења из географије - 7.разред

Резултати општинског такмичења из географије - 8.разред


Резултати општинског такмичења из програмирања

На општинском такмичењу из програмирања нашу школу су представљала два ученика и постигла следеће резултате:

Топаловић Јован   VIII - 3    I место пласман на Регионално     наставник: Слађана Маченовски
Матић Огњен V - 4 II место     пласман на Регионално наставник: Слађана Маченовски
 

Резултати општинског такмичења Књижевне олимпијаде

Из наше на окружно (градско) такмичење школе пласиралe су се:

Ученик Бодови Освојено место Наставник
VII разред:
Нађа Бајић VII - 4 19 I место Биљана Радосављевић
Смиљана Рајшић VII - 2 16 III место Мирослав Рабреновић
VIII разред:
Тара Спасојевић VIII - 3 17 II место Соња Марјановић
Бојана Зарић VIII - 2 16 III место Зорана Вуковић
* Слађана Остојић VIII - 3 Соња Марјановић

* Директан пласман на основу резултата постигнутих на прошлогодишњем републичком такмичењу


Прелиминарни резултати општинског такмичења из математике

Коначни резултати општинског такмичења из математике

Општинског такмичења из математике - награде

Општинског такмичења из математике - пласман на Градско


Државни ниво "Дабар" такмичења

Ученица V-3 одељења   Биљана Богићевић је, у пратњи своје наставнице информатике Слађане Маченовски учествовала на државном нивоу међународног такмичења из рачунарске и информатичке писмености под називом "Дабар". У конкуренцуји од 105 такмичара Биљана је освојила високо 17. место ​и била носилац Бронзаног одличјаВише о овом догађају прочитајте овде...


Резултати општинског такмичења из хемије


Резултати општинског такмичења из страних језика


Резултати школског такмичења из биологије

V разред:
1.  Максим Мумовић V - 1 93 (општинско) 
2.  Ирина Ћуковић V - 1 89 (општинско) 
3.  Мина Томовић V - 1 87 (општинско) 
4. Анђела Поповић V - 1 84 (општинско) 
5. Марија Петровић V - 4 78
6, Огњен Остојић V - 5 78
7. Николина Милошевић V - 5 76
8, Марија Марковић V - 1 75
9. Дуња Рожа V - 1 73
10. Лана Миливојевић V - 5 71
11. Петар Планић V - 1 70
12. Катарина Ђурић V - 1 70
13. Лука Дашић V - 5 69
14. Стеван Марковић V - 5 67
15. Милица Мишковић V - 5 65
VII разред:
1.   Нина Марјановић VII - 1    100 (општинско) 
2.  Сара Живковић VII - 4 92 (општинско) 
3.  Урош Ђурђевић VII - 2 90 (општинско) 
4.  Татјана Мартиновић VII - 2 87 (општинско) 
5.  Смиљана Рајшић VII - 2 86
6.  Невена Јевтић VII - 1 82
7.  Нађа Бајић VII - 4 80
8. Лена Николић VII - 2 72
9. Сара Гојаковић VII - 2 72
10. Милица Јањевић VII - 2 70
11. Данило Семерад VII - 2 68
12. Иван Милојевић VII - 1 62
13. Бојана Гавриловић VII - 4 56
VI разред:
1.  Чоловић Ксенија VI - 1 I место
2.  Бранковић Ана VI - 4 II место
3.  Ћеранић Милица VI - 4 III место
4. Петровић Матеја VI - 3 III место
5. Вучковић Александра VI - 1
6. Јанковић Вељко VI - 1
VIII разред:
1.   Мирић Теодор VIII - 4    I место
2.  Димитријевић Ђорђе VIII - 4 II место
3.  Костадиновић Ђорђе VIII - 3 III место
4.  Милетић Војислав VIII - 4 III место
5.  Спасић Димитрије VIII - 4
6.  Мумовић Ђорђе VIII - 4
7.  Новаковић Василије VIII - 1

Резултати школског такмичења из српског језика и језичке културе

V разред:
1.  Дуња Рожа V - 1
2.  Милица Ратковић V - 4
3. Миња Томовић V - 1
4. Ирина Ћуковић V - 1
5. Катарина Ђурић V - 1
VI разред:
1.   Николина Ђурђевић VI - 4   
2.  *Ђурђа Милићевић VI - 2
3.  *Ленка Милићевић VI - 2
4.  *Александар Рабреновић VI - 2
5.  *Наталија Благић VI - 3
6.  Теодора Јовичић VI - 3
7.  Ана Новаковић VI - 1
8. Катарина Марковић VI - 4
9, Ана Бранковић VI - 4
VII разред:
1. Смиљана Рајшић VII - 2
2, Нина Марјановић VII - 1
3, Анђа Мартиновић VII - 3
VIII разред:
1, *Барбара Марковић VIII - 3
2, Бојана Зарић VIII - 2
3, Ана Кртинић VIII - 2
4, Немања Ђурђевић VIII - 1
5, Катарина Стевановић VIII - 1

* Ученици имају директан пласман на основу постигнутих резултата на прошлогодишњем такмичењу


Резултати школског такмичења Књижевне олимпијаде

VII разред:
1.  Нађа Бајић VII - 1
2.  Смиљана Рајшић VII - 4
VIII разред:
1.   Емилија Станишић VIII - 3   
2.  * Бојана Зарић VIII - 4
3.  *Слађана Остојић VIII - 3
4.  *Тара Спасојевић VIII - 4
5.  Наталија Митић VIII - 4
6.  Теодора Мирић VIII - 4
7.  *Ана Кртинић VIII - 1
8. Ђорђе Костадиновић VIII - 3

* Ученици имају директан пласман на основу постигнутих резултата на прошлогодишњем такмичењу


Школско такмичење из математике

III разред:         V разред:
1.  Јана Орловић III - 3 I место 1.  Мина Томовић V - 1 I место
2.  Анастасија Ђуровић III - 5 II место 2.  Коста Јанковић V - 1 I место
3.  Анђела Коцић III - 3 III место 3.  Лука Грујић V - 1 II место
4.  Дуња Рожа V - 1 III место
  IV разред:
1.   Михаило Радовановић IV - 3 I место VI разред:
2.  Дуња Дубока IV - 2 I место 1.  Игор Дуканац VI - 1 I место
3.  Хелена Орловић IV - 3 I место 2.  Ленка Милићевић VI - 2 II место
4.  Теодора Ђорђевић IV - 3 I место 3.  Сара Дашић VI - 2 III место
5.  Михаило Ђурђевић IV - 1 I место
6.  Ана Остојић IV - 4 II место VII разред:
7.  Лука Михаиловић IV - 5 III место 1.  Илија Марковић VII - 4 I место
8.  Милош Сенић IV - 1    III место 2.  Урош Ђурђевић VII - 2 I место
   
  VIII разред:
1.  Барбара Марковић VIII - 3 I место

Добродошли
Издвајамо
Екскурзијe
Такмичења
Библиотека
Безбедност на интернету
Документа:
Правила понашања у установи
Правилник о мерама безбедности ученика
Распоред писмених провера знања
"Наша" веб места

Блог предмета Информатика и рачунарство
 
Сајт предмета Информатика и рачунарство
 
Архива
Архива:
Школска година 2013/2014
Школска година 2014/2015